KONTAKT POOD KODU LOGIN SIGNUP

AgTech viinamarja kasvatus

Nimi: Blue Dulce

Ideaalne viinamarjasort algajatele.
Põõsa tüvi on väga vastupidav ja elab üle ka kõige külmemad temperatuurid.
Sinised viljad on tugeva nahaga ja nend sobivad veini ja mahla tegemiseks väga hästi.
Taim on ka väga vastupidav erinevatele taime haigustele.
Oleme seda sorti kasvatanud juba ligi kuus aastat ja pole meid veel kordagi alt vedanud, nii saagi kui ka kasvudega.

Kasvatamine
Taime hakkab vilja kandma peale kahte aastat. Pidage silmas, et taime kasve tuleks lõigata veebruari ja märtsi vahel.
Lõigatud kasvud võib tuua tuppa ja panna taimepotti, sest nendest on võimalik saada uued taimed.
Taim ei vaja suurt hooldamist, kuid võimalikult suure saagi jaoks on soovitatav teda mitte lasta ära metsistuda.
Nimi: Dulce Verde

Tegemist on magusa rohelise viinamarja sordiga mis vajab erinevalt Blue Dulce sordist rohkem hoolt, selle tõttu on sooivtav seda kasvatada kasvuhoones. Vili on roheline ja magusa maitsega ning sisaldab seemneid. Tegemist on ideaalse sordiga edasijõudnud kasvatajale.
Sobib hästi valge veini ja viinamarja mahla tegemiseks.

Kasvatamine
Pärast kahte aastat hakkab taim vilja kandma. Taime tuleb lõigata, et vältida selle metsistumist. Taim ise ei vaja suurt hooldamist kuid tuleb jälgida putukate ja haiguste mitte tekkimist kuna see võib levida ühelt taimelt teiseni rikkudes ära teie kogu saagi. Lehetäide vältimiseks kasutada taime hooldamiseks rohelist seepi mida pihustada taimele. Ning haiguste ja taime immuunsuse tugevdamiseks pihustada teda aspiriini lahusega 1 tablet 10 liitri kohta. Aspiriini puudumisel võib kasutada ka paju koorest tehtud leotist.

Vein valmistamine ilma pärmita

Marjad korjatakse septembri keskpaigal siis kui suhkru sisaldus on suur, kuid mitte hiljem kui marjad hakkavad vanaks minema.
Pärast korjamist tuleb marjad purustada, kuid mitte seemneid kuna need annavad veinile mõrkja maitse.
Seejärel tuleb purustatud segult eemaldada varred. Pidage meelest seda, et kõik anumad peavad olema sanitaarsed(pestud meresoolaga või keedetud veega)
Segu pannakse lahtisesse anumasse käärima kolmeks kuni neljaks päevaks mille käigus omandab vein enda värvi ja viinamarja koortes olnud metsik pärm vajaliku hapniku paljunemiseks
Kui arvate, et segu on omandanud piisava värvi tuleb edasi hakata mahla pressima. Selleks on soovitatav kasutada mahlapressi kui saad ka kasutada tavalist sõela millest segu ettevaatlikult
läbi suruda. Põõrata tähelepanu pressimisele sellele, et rõhk poleks piisavalt suur ja ei purustaks seemneid.
Nüüd on saabunud aeg hakata tegelema sekundaar kääritusega.
Selleks tuleb panna pressitud mahl steriilsesse õhulukuga anumasse milles toimub alkohooli tootmine. Tuleb meeles pidada seda, et meie veinid ei kasuta kuntslike aineid ja kogu
protsess tuleb looduslikult esinevates mikroobidest. Juhul kui vein ei hakka käärima proovige lisada käärituanumasse mõned rosinad ja kui ka siis ei toimi proovige osta veini pärmi,
mis on müügil enamates kaubanduskeskustes.
Soovitame lisada kolme liitri veini kohta ka ühe milliliitri munavalget mis reageerib veinis olevate ühenditega ja muudab seda mahedamaks ja puhtamaks.
Sekundaar kääritus kestab enamasti kaks kuni kolm nädalat ning pärast seda tuleb hakkata sifooni veini pärmilt ära villima steriilsesse anumasse.
Pärast seda on teie vein praktiliselt valmis kuid on soovitatav villida seda veel kaks kuni kolm korda iga kahe kuu tagant mis tagab et enamus setteid on veinist eemaldatud. Kui te arvate, et vein on piisavalt puhas võite seda koheselt juua või paigutada tumedasse pudelisse õhukindlalt aeguma.

Kui veinil on hapu äädika lõhn on teil olnud õhulukul leke ja teil on nüüd veiniäädikas.
Kui teid häirivad veinikärbsed siis võite kasutada seda nippi. Pange klaasi natukene veiniäädikat ja lisage sinna juurde seepi ning pange see oma kääritus anuma kõrvale.
Kärbsed lihtsalt upuvad sinna sisse.
Et eemaldada veinist tanniinid võite oma veini enne villimist panna paariks päevaks külma nelja celsius kraadi juurde. Soolad lihtsalt settivad põhja ja ülejäänud vein
lihtsalt villida sifooni abil teise steriilsesse pudelisse.